Dzień Globalnej Ekologii

24 stycznia postanowiliśmy zastanowić się nad tym, co dzieje się z naszą planetą, jak zmienia się jej klimat, jakie są tego konsekwencje. Uczniowie klas 5a i 6c zdecydowali się przygotować przedstawienie z tej okazji i PRZEKAZAĆ, co im "w duszy gra".

Dodano: 2020-01-24

Była garść wiedzy na temat ekologicznego stylu życia, a także układy taneczne, wiersze, scenki tematyczne, piosenki. Program został ułożony w całości przez uczniów obu klas.

Klasa 6c zaśpiewała piosenkę Roksany Węgiel z tekstem ułożony specjalnie na tą okazję przez Julię Gebel:
"Świat dziś zmienia się na gorsze Śmieci wszędzie tutaj są Wiem że to nie będzie proste Ale razem uratujmy to Umierają drzewa Bo rzucacie śmieci wokół nich Przecież obok tutaj stoi kosz Czy nie możesz tu do niego iść Chcemy świeżego powietrza A nie zanieczyszczonego Razem możemy zmienić to Jeśli tylko chcemy Ekologia dzisiaj spada na dno Razem uratujmy to Możemy zmienić cały świat Będzie lepiej mówię wam Nawet jeśli dziś nie wyjdzie nam Spróbujemy jeszcze raz Razem w końcu ocalimy świat Będzie lepiej mówię wam Po morzu śmieci pływają Zwierzęta je połykają Jeśli nic już się nie zmieni Będziemy mały problem mieli Nie chcemy już tak żyć Więc za zmianę teraz zabierz się Nie pij z butelek plastikowych Zamiast tego bidon kup Chcemy świeżego powietrza A nie zanieczyszczonego Razem możemy zmienić to Jeśli tylko chcemy Ekologia dzisiaj spada na dno Razem uratujmy to Możemy zmienić cały świat Będzie lepiej mówię wam Nawet jeśli dziś nie wyjdzie nam Spróbujemy jeszcze raz Razem w końcu ocalimy świat Będzie lepiej mówię wam Zakręć wodę światło zgaś Uratuj dużo zwierząt Nie pal śmieci w kominku Zamiast tego drewno włóż Ooooo ooooo ooooo hoooo ooooo uouooo ouo ooo dam daram daram daram Nawet jeśli dzisiaj nie wyjdzie nam Spróbujemy jeszcze raz Razem w końcu ocalimy świat Będzie lepiej mówię wam. "
Przerwy też obfitowały w wydarzenia. Pani Hanna Matusiak przeprowadziła konkurs ekologiczny. Dziewczynki z 6c przygotowały kosmetyki z naturalnych składników. Każdy mógł dowiedzieć się jak je wykonać, a nawet spróbować na sobie jak działają.
Całości dopatrywali - pani Kasia Antczak (w świetnej debiutanckiej roli konferansjerki), pan Paweł Szpulecki (w swojej stałej roli muzyka) i pani Ania Chaberska (w roli skaczącego po drabinach scenografa).
Największe brawa należą się jednak młodzieży.