Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Dodano: 2017-11-24

24 listopada w naszej bibliotece został zorganizowany Dzień Pluszowego Misia, w którym uczestniczyły dzieci z klasy 0 oraz dzieci z klas I -III przebywające w świetlicy szkolnej.
W tym dniu wszystkie ukochane misie, wierni przyjaciele dzieci, opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły.
Czytelnia zamieniła się tego dnia w „Misiolandię”. W odświętnie udekorowanej pluszakami sali bibliotecznej dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.
Oprócz oglądania misiów zgromadzonych w bibliotece szkolnej na dzieci czekało wiele innych przygotowanych na ten dzień atrakcji m.in. kącik zagadek,misiowy quiz, a także zabawy ruchowe „Niedźwiadek” i „Stary niedźwiedź”.
Dzieci wysłuchały opowiadań z książki „Bajki Misia Uszatka”, które czytała Ola Paćkowska z kl. 3e oraz Nikodem Józefiak z kl 4b. Dzieci z zainteresowaniem oglądały gazetkę, przedstawiającą sylwetki misiów – bohaterów literackich: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i misia Yogi itp.
Ciekawostką była wzmianka o „Klinice Zdrowego Misia” w Piasecznie.
Zapoznały się z „Misiową” biblioteczką , czyli książeczkami o misiach zgromadzonymi w szkolnej bibliotece.
Na pamiątkę naszego spotkania dzieci dostały misiowe pacynki do pokolorowania.