Marsz Wolności

11 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości, uczestnicząc w XVII Marszu Wolności, który zakończył się pod kaliskim ratuszem. W uroczystościach wzięli udział prezydent Grzegorz Sapiński i prezydent elekt Krystian Kinastowski, kombatanci, samorządowcy, politycy, stowarzyszenia, szkoły, przedstawiciele różnych organizacji i ugrupowań społecznych oraz mieszkańcy miasta.

Dodano: 2018-11-11

Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom XVII Marszu Wolności.

I miejsce w konkursie historycznym „Polskie drogi do niepodległości” zajęli uczniowie naszej szkoły Julia Piotrowska i Piotr Sobański z klasy 8 B, a w konkursie na znaczek rajdu III miejsce przypadło Marcie Andrysiak z klasy III D.

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła IV miejsce. Uroczystość zakończyliśmy złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową na ścianie ratusza.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani Monika Kubiak,pani Agnieszka Jagielska, pani Agnieszka Woźniak, pani Irena Przepiórka, pani Anita Krysiak, pan Maciej Michalski i pan Marcin Jaworski.