"Mediacja w szkole - tworzenie dobrego klimatu nauki i wychowania"

18 września 2017 r. w auli PWSZ przy ul. Poznańskiej odbyła się Konferencja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Marszałka Województwa Wielkopolskiego "Mediacja w szkole - tworzenie dobrego klimatu nauki i wychowania".

Dodano: 2017-09-18

Organizatorami przedsięwzięcia było Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej, których przedstawiciele zaprosili naszą młodzież (biorącą udział w II Letniej Akademii Mediacji), aby przedstawiła swoje wspomnienia i podzieliła się doświadczeniami po letniej Akademii. Głos w imieniu wszystkich naszych uczniów zabrała Ola, a zaraz po niej wystąpił Marcin. Kolejną częścią była prezentacja muzyczna przygotowana przez Alę, Sarę i Magdę. A także Adę, Polę i Olę. Zostaliśmy poproszeni o udział w konferencji jako prekursorzy rówieśniczych działań mediacyjnych na terenie naszego miasta. Mamy nadzieję, że dzięki działaniom naszych uczniów i nauczycieli uda się prowadzić skuteczne rozmowy mediacyjne.