„Moja praca – moja przyszłość”

W dniu 7 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką pani Lilianny Karońskiej i pani Żakliny Dutkiewicz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu.

Dodano: 2018-12-07

Podczas spotkania gimnazjaliści mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej szkoły, wysłuchania i obejrzenia prezentacji firmy Colian i Nestle, które współpracują ze szkołą, organizując praktyki. W czasie zajęć był również wykład prowadzony przez doradcę zawodowego z CWRKDiZ w Kaliszu. Następnie odbyły się krótkie ćwiczenia z nagrodami dla uczniów, którzy chcą pracować w zawodzie kelner, kucharz, cukiernik, hotelarz.

Po zakończonych warsztatach można było degustować potrawy przygotowane przez uczniów tej szkoły. Zadowoleni uczestnicy, z porcją nowej wiedzy, prawdopodobnie będą chętni do kontynuowania nauki w murach tej szkoły.