Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili święto niepodległości, uczestnicząc w XVI „Marszu Wolności”.

Dodano: 2017-11-11

Trasa marszu biegła spod dworca PKP, ulicami Dworcową, Górnośląską, Śródmiejską do Głównego Rynku.

Na Głównym Rynku uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Uroczystości rozpoczął występ orkiestry dętej Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Gród Nad Prosną” pod dyr. Wojciecha Zielezińskiego. Następnie przemówienie wygłosił prezydent miasta Grzegorz Sapiński. Obchody uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy mundurowej V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kaliszu rozstrzygnięto również szesnastą edycję rajdu "Marsz Wolności" organizowanego przez kaliski oddział PTTK.

Nasza szkoła, w klasyfikacji drużynowej, zajęła IV miejsce i otrzymała Puchar Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego, który przedstawicielkom naszej szkoły wręczył Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

Z kolei w konkursie „Polskie drogi do niepodległości” Małgorzata Czarnecka z klasy 3 F oraz Witold Stępiński z klasy 3 d, zajęli V miejsce.

Na zakończenie uroczystości w imieniu całej społeczności Naszej Szkoły złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamiątkową na ścianie ratusza.
Dziękujemy uczniom, którzy wolny dzień przeznaczyli na uczczenie tego, tak ważnego święta.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Monika Kubiak, Katarzyna Antczak, Agnieszka Jagielska i Agnieszka Woźniak

Zdjęcia za portalem Naszemiasto.pl