Narodowe Święto Niepodległości

Na dwa dni przed wielkim jubileuszem naszego Państwa w szkole odbyło się szereg aktywności, które miały podkreślić wagę tego wydarzenia.

Dodano: 2018-11-09

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość.

Przedsięwzięciami, które kończyły ten uroczysty dzień były dwa spektakle zrealizowane na bardzo wysokim poziomie emocji. Dzieci, młodzież, nauczyciele, zaangażowali się w realizację projektu pt. „Bóg nieznany – Patriotyzm”. Drugą część zaprezentowali aktorzy z Teatru „Mundi”, zespół ten w zdecydowanej większości składa się z absolwentów SP 18. Na drugiej scenie widzowie mogli podziwiać fragmenty przedstawienia T. Kantora pt. ”Wielopole”. Oprawą muzyczną tego przedsięwzięcia zajął się pan Paweł Szpulecki wraz z uczennicami szkoły, nad przygotowaniem aktorów czuwały panie Małgorzata Machlańska, Sylwia Odziemska i Natalia Iwanow, które były również autorkami dekoracji oraz wspaniałej wystawy zorganizowanej na terenie szkolnych szatni. Jednakże największe uznanie należy się panu Maciejowi Michalskiemu, który zrealizował i wyreżyserował oba przedstawienia, tworząc jedną spójną wzruszającą całość, pozwalającą na refleksję o mijających właśnie stuletnich rocznicach.