Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

23 września klasy 7b, 7c, 6b oraz 6c pod opieką p. Hanny Matusiak, wzięły udział w 26 edycji akcji proekologicznej "Sprzątanie Świata - Polska 2019", która odbyła się pod hasłem: Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski!.

Dodano: 2019-09-23

Przed wyjściem w teren w celu oczyszczenia osiedla XXV–lecia w Kaliszu, uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, otrzymali worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli sprzątać przydzielone obszary. Wśród zebranych śmieci dominowały papiery oraz butelki szklane. Zebraliśmy dużo różnorodnych odpadów. O wiele za dużo, biorąc pod uwagę fakt, że oczyszczany teren położony jest w mieście, gdzie kosze na śmieci są liczne i każdego dnia sprzątają go odpowiednie służby.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i czynny udział w akcji.
Za rok również liczymy na Was!!!