OGÓLNOPOLSKI FINAŁ IGRZYSK DZIECI W MINI PIŁCE SITKOWEJ "CZWÓREK"

„Osiemnastka" wśród najlepszych drużyn w Polsce na wysokim 6. miejscu.

Dodano: 2022-06-06

W dniach 2-5 czerwca nasi siatkarze wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sportu Szkolnego w piłce siatkowej 4x4 chłopców, reprezentując godnie nasze miasto oraz Szkołę Podstawową nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu.
Po zdobyciu Mistrzostwa Wielkopolski, drużyna SP 18 pojechała do Głuchołazów na Mistrzostwa Polski i uplasowała się na 6. miejscu wśród najlepszych zespołów w kraju. Podopieczni trenera Jakub Chaberskiego zaprezentowali wysoki poziom gry i godnie reprezentowali szkołę. Zarówno do Mistrzostw Województwa , jak i do Mistrzostw Polski przygotowywali się podczas zajęć wychowania fizycznego, ale także popołudniami podczas spotkań towarzyskich, sparingów i zajęć SKS. Warto podkreślić, że poziom gry podczas Mistrzostw Polski był bardzo wysoki i tym bardziej jesteśmy dumni z naszych zawodników i trenerów. To już kolejne Mistrzostwa Polski tego zespołu i tego trenera. Gratulujemy! Warto dodać , że chłopcy na co dzień grają także pod szyldem MUKS GROM KALISZ pod okiem Jakuba Chaberskiego.
Znaleźliśmy również czas na „odnowę biologiczną” w Grocie Solnej.

Skład zespołu:
1. Krzysztof Glapiński
2. Wiktor Przybyłek
3. Mateusz Chaberski
4. Tomasz Wyrzykowski
5. Mateusz Tomczyk
6. Jakub Stamirowski
7. Witold Iwanicki
8. Wojciech Jaśkiewicz
9. Antoni Janicki
10. Maks Bazaliński (na co dzień w klubie Jantar)
Trener Jakub Chaberski

Szczególne podziękowania dla p. Sylwestra Żerdzińskiego za pomoc i opiekę trenerską podczas Mistrzostw Polski.

Serdeczne podziękowania dla firmy Dexico Sp. z o.o. ul Dobrzecka 95/4, 62-800 Kalisz za wsparcie finansowe drużyny podczas Mistrzostw Polski w Głuchołazach.

Kolejność końcowa:

1. SP 60 Bydgoszcz