Szkoła Podstawowa nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu

A A+ A++

Aktualności

Osiemnastka i jej absolwenci

  nostalgicznie o tym, jak szkoli się przyszłych MISTRZÓW

Dodano: 2021-03-15

 

Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu nie ustaje w biegu od prawie 35 lat i właśnie z okazji 35-lecia szkoły przypomina o swoich absolwentach. W tych murach pierwsze kroki sportowe stawiali sławni dziś kaliszanie, którzy obecnie są mistrzami wielu różnych dyscyplin.

 

Warto przywołać chociaż kilka postaci, o których dziś słyszymy podczas olimpiad, turniejów, zmagań ogólnopolskich czy europejskich. Absolwenci Osiemnastki to: Klaudia Turkot(Grzelak) - siatkarka, mistrzyni Polski , Jan Siamiątkowski - siatkarz w klubie I-ligowym, Adam Balski-pięściarz, Marta Siemiątkowska - siatkarka, Gracja Balcerzak-siatkarka i działaczka sportowa, Alicja Tchórz - pływaczka i medalistka Mistrzostw Europy, Michał Wroniecki, Bartosz Łazarowicz, Krzysztof Porada, Marcin Ozdowski - zawodnicy II - ligowego klubu, Piotr Nowak - trener siatkówki, Piotr Juszczak-wioślarz, uczestnik Mistrzostw Europy i zmagań na szczeblu olimpijskim.

Od początku istnienia szkoły priorytetami były edukacja i sport. Placówka ma w długoletniej historii wiele sukcesów sportowych, ale nie zawsze stała na najwyższym miejscu na podium. Szkoła postawiła na wychowanie sportowca, który nie tylko będzie świętował sukces, ale wyciągnie wnioski z porażki. Przyświecało jej przekonanie, iż przegrywa ten, kto nie próbował walczyć. Dziś dorośli już absolwenci z nutką nostalgii wspominają Osiemnastkę. Podkreślają przede wszystkim ogromne zaangażowanie nauczycieli i trenerów w ich rozwój, dobrą atmosferę i wpływ szkoły na przyszłe wybory. Ich słowa stają się najpiękniejszym prezentem, jaki może otrzymać nauczyciel-trener. Osiemnastka zostawiła ślad w życiu tych młodych ludzi, dziesięcioletni pobyt w szkole sportowej to, jak twierdzi Gracja Balcerzak-najpiękniejsze lata jej życia.

Szkoła nie ustaje w biegu, zgodnie z przewodnim hasłem placówki, kształci przyszłych sportowców, osiąga wysokie wyniki i zapisuje się w pamięci na długie lata. Zachęcamy do obejrzenia sportowego powrotu po latach.

Link: https://youtu.be/bIkJoTgzmdE

Źródło - www.calisia.pl


Do wakacji pozostało70 dni