Propozycja zabaw dla naszych śwetliczaków i ich rodzeństwa

Zapraszamy bardzo serdecznie nasze „świetliczaki”, ich rodzeństwo oraz wszystkie  chętny dzieci do zapoznania się z propozycją gier i zabaw, które przygotowały dla Was Panie ze szkolnej świetlicy. Podczas zabaw pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych domowników, a także o tym, aby nie stłuc ulubionego wazonu mamy :)

Dodano: 2020-03-26

Propozycja 1

Do zabawy możesz wykorzystać stare gazety i papier, z których zrób kule. Możesz je wykorzystać do walki na kule (tu potrzebne będą dwie lub więcej osób), rzucanie do celu, rzucanie do kosza, lub mini piłka nożna.

Propozycja 2
Napisz swoją własną książkę, komiks lub pamiętnik. Możesz w niej opisać, co tylko chcesz. To, co czujesz każdego dnia będąc w domu z rodzeństwem i rodzicami, co cię w tym czasie bawi i śmieszy. Udokumentuj życie Twojego pupila. Może masz wiele anegdot z nim zwianych. Możesz również opisać wymyśloną przez siebie historyjkę.  Kto wie, a może to właśnie Ty zostaniesz w przyszłości rozchwytywanym pisarzem?

Propozycja 3
Zabawa w zgadywanie „Co to jest”. Poproś rodzica, aby schował w worku lub pudełku kilka przedmiotów. Twoim zadaniem będzie odgadnąć, co trzymasz w rączkach używając jedynie zmysłu dotyku.

Propozycja 4
Zabawa „Zimno –Ciepło”. Poproś rodzica, aby schował przed Tobą kilka przedmiotów, a następnie używając słów Zimno - Ciepło nakierował Cię na nie. Wygrasz, jeśli je wszystkie odnajdziesz.

Propozycja 5
Zrób samodzielnie swoje własne puzzle - Dowolną ilustrację z gazety, tekturowe opakowanie ze wzorem, np. po kaszy, ryżu lub wykonany przez siebie rysunek potnij na dowolną ilość kawałków, a następnie je ułóż.

Propozycja 6
Zabawa „Kręgle” - które możesz sam zrobić z pustych butelek po wodzie mineralnej. Kulą może być z zwinięta gazeta.

Propozycja 7
„Co się zmieniło w pokoju?” Zmień umieszczenie przedmiotów w Twoim pokoju, np. przestaw kwiatek, przełóż książkę na półce, a następnie poproś domownika o to, aby odgadł, co się w nim zmieniło.