Szkoła Podstawowa nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu

Aktualności

SP 18 Kalisz Mistrzem Wielkopolski w turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka''

SP 18 Kalisz Mistrzem Wielkopolski w turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka''. Kaliszanie jadą więc na finały krajowe do Zamościa !!!

Dodano: 2019-06-09

   Turniej wojewódzki odbył się na obiektach sportowych w Ostrowie Wlkp. Do finału awansowało osiem zespołów z turniejów półfinałowych. Nasza drużyna reprezentująca Kalisz i Powiat Kaliski trafiła do grupy B.
  SP 18 Kalisz w pierwszym pojedynku bezbramkowo zremisowali z drużyną z Lubasza (północna Wielkopolska), a następnie młodzi kaliszanie wysoko pokonali aż 9-0 Ostrów Wlkp oraz 5-1 Pleszew i z pierwszego miejsca awansowali do gier półfinałowych.
    W meczu o finał piłkarze z grodu nad Prosną po bardzo wyrównanej grze zremisowali 1-1 z drużyną reprezentującą Powiat Poznański i o awansie do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Kaliscy zawodnicy pewnie wykonywali rzuty karne / Hubert Wawrzonowski, Wiktor Raczkowski/ wygrywając 2-0.
       Mecz finałowy to kolejne spotkanie z drużyną z okręgu pilskiego i wymiana ciosów jak w walce bokserskiej. Było 1-0 dla rywali, następnie 1-1, a po chwili znów przeciwnicy prowadzili 2-1. Na szczęście w ostatniej minucie Wiktor Raczkowski doprowadził do wyrównania i kolejnych rzutów karnych! Decydujące jedenastki obfitowały w szereg emocji. Kaliski bramkarz Julian Karolak popisał się znakomitą paradą, w ślad za nim Hubert Wawrzonowski po raz drugi w przeciągu 30 minut trafił do bramki rywala. Rywale spudłowali, a nasz zespół potrzebował jednego trafienia do awansu. Do futbolówki podszedł Wiktor Raczkowski.  Pewnie umieścił piłkę w siatce zapewniając tym samym wyjazd do dalekiego Zamościa. Gratulujemy !!!
Wyniki:
KKS/ SP 18 Kalisz - Lubasz 0-0
KKS /SP 18 Kalisz - Ostrów Wlkp. 9-0
KKS /SP 18 Kalisz- Pleszew 5-1
Półfinał:
KKS /SP 18 Kalisz- Poznań 1-1 / 2-0 karne/
Finał:
KKS /SP 18 Kalisz- Lubasz 2-2 / 2-1 rzuty karne/
Tabela końcowa:
1. KKS /SP 18 Kalisz- Mistrz Wielkopolski i awans do finału
2. Lubasz
3. Wągrowiec
4. Poznań
5. Konin
6. Pleszew
7. Środa Wlkp.
8. Ostrów Wlkp.
 
KKS /SP 18 Kalisz: Julian Karolak, Kacper Smolarek, Aleksander Kościelny, Julian Symanowicz, Kuba Gruszczyński, Wiktor Raczkowski, Michał Bliźniak, Kamil Szczepański, Ignacy Głuchowski, Hubert Wawrzonowski.
Trener zespołu: Dariusz Smolarek
Kaliski zespół w dniach 9-12 lipca zagra w turnieju finałowy w Zamościu.
GRATULACJE!!
Galeria zdjęć