Szkoła Podstawowa nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu

A A+ A++

Aktualności

SP 18 Kalisz Mistrzem Wielkopolski w turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka''

SP 18 Kalisz Mistrzem Wielkopolski w turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka''. Kaliszanie jadą więc na finały krajowe do Zamościa !!!

Dodano: 2019-06-09

Turniej wojewódzki odbył się na obiektach sportowych w Ostrowie Wlkp. Do finału awansowało osiem zespołów z turniejów półfinałowych. Nasza drużyna reprezentująca Kalisz i Powiat Kaliski trafiła do grupy B.
  SP 18 Kalisz w pierwszym pojedynku bezbramkowo zremisowali z drużyną z Lubasza (północna Wielkopolska), a następnie młodzi kaliszanie wysoko pokonali aż 9-0 Ostrów Wlkp oraz 5-1 Pleszew i z pierwszego miejsca awansowali do gier półfinałowych.
    W meczu o finał piłkarze z grodu nad Prosną po bardzo wyrównanej grze zremisowali 1-1 z drużyną reprezentującą Powiat Poznański i o awansie do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Kaliscy zawodnicy pewnie wykonywali rzuty karne / Hubert Wawrzonowski, Wiktor Raczkowski/ wygrywając 2-0.
       Mecz finałowy to kolejne spotkanie z drużyną z okręgu pilskiego i wymiana ciosów jak w walce bokserskiej. Było 1-0 dla rywali, następnie 1-1, a po chwili znów przeciwnicy prowadzili 2-1. Na szczęście w ostatniej minucie Wiktor Raczkowski doprowadził do wyrównania i kolejnych rzutów karnych! Decydujące jedenastki obfitowały w szereg emocji. Kaliski bramkarz Julian Karolak popisał się znakomitą paradą, w ślad za nim Hubert Wawrzonowski po raz drugi w przeciągu 30 minut trafił do bramki rywala. Rywale spudłowali, a nasz zespół potrzebował jednego trafienia do awansu. Do futbolówki podszedł Wiktor Raczkowski.  Pewnie umieścił piłkę w siatce zapewniając tym samym wyjazd do dalekiego Zamościa. Gratulujemy !!!