Spotkanie autorskie

Dodano: 2019-11-20

W dniu 19 listopada uczniowie klas V oraz III wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. Autor z wielką pasją opowiadał o powstawaniu swoich przygodowo -podróżniczych książkach. Dla uczniów klas V była to książka „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”, a uczniów klas III autor zabrał w fascynującą podróż po Afryce w oparciu o książkę „Afryka Kazika”. W bibliotece uczniowie klasy IV a uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach słowa. Tym niezwykłym spotkaniom towarzyszyło motto „ Kiedy ruszasz przed siebie na pewno spotka cię coś ciekawego ...”. Tymi słowami pan Łukasz Wierzbicki zachęcał do podróżowania nie koniecznie na koniec świata ale chociażby po pobliskiej okolicy. Zachęcał także do podróży które można odbyć za pomocą książek – bo to właśnie dzięki książkom można dotrzeć w najdalsze zakątki Ziemi. Dziękujemy Radzie Rodziców za okazaną pomoc w organizacji spotkania. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania i czytania nie tylko lektury „Afryka Kazika”, ale również „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”, „Machiną przez Chiny” i „Ocean to pikuś”.