Święto Narodowe Trzeciego Maja

Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich uroczystościach związanych z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dodano: 2018-05-03

Jak co roku, obchody  Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się  przed kaliskim ratuszem. Po odśpiewaniu hymnu państwowego licznie zgromadzeni uczestnicy uroczystości wysłuchali okolicznościowego przemówienia prezydenta Kalisza, p. Grzegorza Sapińskiego. Następnie swój program artystyczny zatytułowany "Maj - rocznica pięknych serc" przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Obchody uświetnił także występ orkiestry dętej "Gród Nad Prosną". Po głównych  uroczystościach przy akompaniamencie orkiestry wszyscy  przemaszerowali do kaliskiej katedry, gdzie biskup pomocniczy diecezji kaliskiej JE  Łukasz Buzun odprawił mszę św. w intencji Ojczyzny.