Ubranie jak z bajki

Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

Dodano: 2020-11-06

Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w 2020 roku przypadają w dniu 5 listopada.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu został zorganizowany konkurs „UBRANIE JAK Z BAJKI”.
W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.
Jury oceniło stroje – przebrania i jednomyślne podjęło decyzję o wyróżnieniu wszystkich dzieci aktywnie uczestniczących w w/w konkursie.
Organizatorka konkursu: Monika Linkowska - Pedagog szkolny