Wielki sukces naszej szkoły w Nocy Zawodowców 4.0

Dodano: 2021-10-06

Od 22 września do 1 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych aktywnościach w ramach Nocy Zawodowców edycja 4.0 i zajęli drugie miejsce w grze Zawodowy Ekspress. Pierwsze spotkanie odbyło się w siedzibie Związku Rzemieślników Cechowych w Kaliszu, gdzie losowano adresy pracodawców, do których należało się udać, aby wykonać zadania w ramach gry Zawodowy Ekspress. Już dwa dni później drużyny z naszej szkoły udały się do miejsc pracy, w których uczniowie podglądali pracę w kuchni bistro Pasja, cukierników w cukierni Shultz, zakładu elektrycznego czy punktu serwisującego TIR-y. W każdym z tych miejsc musieli wykonać zadanie, na przykład przygotować sałatkę, zrobić napis na tort, połączyć przewody. Kolejnym etapem była lekcja z doradztwa zawodowego oraz quiz dotyczący zawodów, które odchodzą w zapomnienie. Zwieńczeniem tych działań było spotkanie w dniu 1 października 2021 r., podczas którego podsumowano wyniki i rozdano nagrody. W przedsięwzięcie zaangażowały się aż cztery drużyny z naszej szkoły, które stworzyli uczniowie: Ruslana Bondaruk 8b, Marta Dalkowska 8b, Nikola Mielcarek 8b, Anna Juda 8b, Nikodem Józefiak 8b, Oliwia Gaszczyńska 8b, Julia Różańska 8b, Alicja Lańduch 8b, Nikola Derbich 8d, Julia Skrzybalska 8d, Yurii Ponomarov 8d, Filip Kołodziejczyk 8d, Kacper Jaśkiewicz 8d, Bartosz Powązka 8d, Iga Stryjas 8d, Wiktoria Jesiołowska 8c. Nad uczniami czuwały panie: Monika Kubiak, Żaklina Dutkiewicz, Agnieszka Woźniak i Joanna Frontczak.