Wycisz trochę

Akcja "Wycisz Trochę" w SP18

Dodano: 2020-02-10

W SP 18 w Kaliszu po feriach rusza akcja pod hasłem „Wycisz trochę”. W ramach działań chcemy uzmysłowić dzieci i młodzieży naszej szkoły, jak szkodliwy dla zdrowia może być hałas, a także zaproponować, jak można go ograniczyć.

W tym celu zamontowane zostały bezstresowe dzwonki, które zamiast tradycyjnego drażniącego ucho dźwięku, wyemitują przyjemną melodyjkę. Drugim działaniem jest montaż urządzeń pod nazwa Elektroniczne Ucho, które stoją na straży nadmiernego hałasu i pomagają dyscyplinować uczniów szkole. Gdy poziom hałasu przekroczy dopuszczalny próg – uruchamia się czerwona sygnalizacja.

Podobne urządzenie zostanie zamontowane w szkolnej świetlicy, jak również będzie dostępne do dyspozycji nauczycieli chcących z niego skorzystać podczas zajęć.

Dopełnieniem naszego projektu będzie cykl lekcji wychowawczych, przedmiotowych z biologii, muzyki i fizyki informujących dzieci i młodzież o szkodliwości hałasu.

Jesteśmy pierwszą szkołą w Kaliszu, która skorzystała z tego rozwiązania. Trzymajcie za nas kciuki!