Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedyczne

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji

Dodano: 2019-03-01

Nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Warto rozpocząć jak najwcześniej edukację dotyczącą podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej, a przede wszystkim umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia życia.

W środę 27 lutego pani Dorota Stankiewicz-Wasela przeprowadziła w bibliotece szkolnej zajęcia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na początku zajęć uczniowie przypomnieli numery alarmowe oraz ćwiczyli wzywanie pogotowia przez telefon. Dowiedziały się jakich ważnych informacji będą musiały udzielić po wykonaniu telefonu. Następnie poznały sposoby jak rozpoznać brak oddechu u poszkodowanego oraz podstawowe czynności przy wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po części teoretycznej uczniowie mięli możliwość wykonywania resuscytacji na fantomach. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem przystąpiły do ćwiczeń.