Zbigniew Herbert i jego poezja

Z okazji Roku Zbigniewa Herberta i minionego XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klasa II e gimnazjum 17 maja odwiedzili Bibliotekę Miejską im. Adama Asnyka Filię nr 9 z Oddziałem Dziecięcym.

Dodano: 2018-05-17

Tematem lekcji bibliotecznej był Zbigniew Herbert i jego poezja. Młodzież poznała biografię poety oraz wysłuchała wybranych wierszy.  Uczniowie zostali zabrani na spacer po bibliotece w czasie, którego Pani kierownik zapoznała uczniów z księgozbiorem biblioteki wskazując poszczególne działy, co ułatwi w przyszłości samodzielne poruszanie się i wyszukiwanie potrzebnych pozycji. Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą oraz współpracą  w grupach  rozwiązując specjalnie przygotowaną dla nich krzyżówkę. Grupa, która najszybciej i prawidłowo rozwiązała zadanie otrzymała oceny. Spotkanie okraszone było różnymi ciekawostkami dotyczącymi Zbigniewa Herberta.