Znajomość języka angielskiego jako klucz do poznania Europy

Veselé Vianoce!!!

Dodano: 2021-12-14

Veselé Vianoce!!!
Słowacja to kolejny kraj, którego zwyczaje bożonarodzeniowe uczniowie klasy 7c (w czwartek 9 grudnia) oraz uczniowie klasy 6a (w piątek 10 grudnia) poznali w czasie spotkań online na platformie ZOOM. Tym razem nasi uczniowie spotkali się online z rówieśnikami ze szkoły podstawowej w Revucy na Słowacji. Językiem komunikacji, podobnie jak w czasie lekcji online z dziećmi z Budapesztu, był język angielski.
Spotkanie odbyło się w radosnej i świątecznej atmosferze. Najpierw uczniowie z każdego kraju scharakteryzowali w języku angielskim swoje bożonarodzeniowe tradycje, następnie zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. „Pada śnieg, pada śnieg” w języku słowackim, polskim oraz w języku angielskim. W czasie spotkania Kuba Tworek wykonał krótki utwór na flecie-była to muzyczna niespodzianka przygotowana specjalnie dla uczniów z Revucy.
Na koniec uczniowie złożyli sobie życzenia świąteczne w języku angielskim, w języku słowackim oraz w języku polskim.
Młodzież zamierza kontynuować znajomość polsko-słowacką, pisząc do siebie e-maile w języku angielskim oraz organizując w kolejne spotkania online.